Smycze reklamowe w reklamie telefonów komórkowych

Smycze reklamowe

Smycze reklamowe

W dzisiejszych czasach bardzo wzrosła liczba telefonów komórkowych na rynku. Są one wykorzystywane zarówno przez prywatne osoby, jak i przez firmy, instytucje, organizacje, fundacje, itp. Ilość telefonów komórkowych powoduje, że ich producenci muszą się tym intensywniej reklamować: pozyskanie klienta – nabywcy telefonu – nie jest łatwe, ponieważ wybór jest ogromny. Każdy klient zwraca uwagę na wiele szczegółów, którymi odznacza się dany telefon komórkowy. Dlatego też reklama powinna eksponować te walory. W przygotowaniu profesjonalnej kampanii reklamowej służącej wypromowaniu produktu – telefonu komórkowego – bardzo ważne są gadżety reklamowe. Sprzyjają one przygotowaniu i przeprowadzeniu reklamy dostosowanej do charakteru produktu.

Przykładem mogą być smycze reklamowe. Są to gadżety coraz popularniejsze, szczególnie zaś przy reklamie urządzeń elektronicznych, których odbiorcami są najczęściej przedstawiciele młodego pokolenia. Smycze te są przydatne przy noszeniu telefonów komórkowych przy sobie, a ich praktyczne zastosowanie można w reklamie wykorzystać. Jak konkretnie to wygląda?

Przede wszystkim przykładowe smycze reklamowe są dystrybuowane wśród klientów, jako zachęta do kupienia telefonu komórkowego. Może to wyglądać różnie, zawsze jednak gadżet – smycz – jest wręczana osobie, która albo wyrazi chęć zakupienia telefonu, albo też już zakupu dokonała. Są jednak także przypadki, w których smycze otrzymują wszyscy znajdujący się w danym miejscu o danej porze. Chodzi tu o rozdawanie tych gadżetów przechodniom na ulicach. Każdy kto przejdzie obok stoiska firmowego, otrzyma od pracowników tegoż stoiska smycz. Co ważne, nie liczy się tu dalsze postępowanie takiej osoby, tzn. nie jest ważne, czy osoba ta kupi telefon czy nie. Smycz tą otrzymuje ta osoba „gratis”.

Ponadto też smycze reklamowe mogą być dołączone do telefonu, który już został zakupiony. Na smyczy są wówczas umieszczone hasła reklamowe, logo i nazwa producenta, itd. Dzięki temu smycz ta wygląda elegancko i może być noszona z dumą przez nowego właściciela. Poza tym, jak wspomniano, ułatwia noszenie telefonu komórkowego.