Tanie strony internetowe i tani hosting

strony internetowe

strony internetowe

Jeszcze dwadzieścia lat temu w księgarniach można było kupić książkę zawierającą wykaz stron internetowych posegregowanych w odpowiednich kategoriach tematycznych. Wówczas liczba polskojęzycznych witryn była tak niewielka, że istniała możliwość zebrania wszystkich adresów i wydania ich w formie przypominającej ówczesną książkę telefoniczną. Dziś taka czynność jest całkowicie niemożliwa, bowiem liczba obecnie funkcjonujących stron internetowych jest tak wielka, że nie pozwala na ich całościowe zebranie i skatalogowanie. Dodatkowo każdego dnia rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z zakładaniem nowych stron i oferowaniem profesjonalnych usług hostingowych.

Tani hosting – co wchodzi w jego skład?

Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest posiadaniem własnej strony internetowej. O ile do niedawna takie witryny posiadały wyłącznie przedsiębiorstwa, organizacje, instytucje publiczne, stowarzyszenia, fundacje i różnorodne ruchy społeczne, o tyle dziś strony internetowe należą też do zupełnie prywatnych osób. To właśnie prywatne osoby i właściciele małych firm i zakładów usługowych najczęściej zainteresowani są znalezieniem możliwie jak najbardziej korzystnych usług hostingowych. W skład takiej usługi wchodzi najczęściej wydzielenie właścicielowi witryny odpowiedniej powierzchni na dysku oraz możliwość administrowania treścią witryny.

Ponadto strony internetowe prywatnych osób potrzebują też często innego rodzaju wsparcia technicznego. Z racji, że nie są oni najczęściej informatykami, potrzebują łatwego formularza administrowania stroną, a także zapewnienia ochrony przed wirusami, możliwością tworzenia kopii zapasowych baz danych i zapewnienia łatwego kreatora stron internetowych. Wyjątkowo cenione są te firmy hostingowe, które posiadają w swojej ofercie wyżej wymienione usługi, a dodatkowo nie pobierają za nie dodatkowych opłat.

Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy usług hostingowych?

Zakładając własną stronę nie można zwracać uwagi wyłącznie na początkową cenę wykupienia domeny oraz opłatę za pierwszy rok usługi hostingowej, ale również na ceny tych usług w latach następnych. Często firmy oferują bardzo niskie ceny nowym klientom, a w kolejnych latach korzystania, oferta jest już mniej korzystna. Osoby chcące posiadać własne strony internetowe powinny również zwracać uwagę na to, czy firma oferuje wystarczającą ilość powierzchni na dysku, ochronę przeciwspamową i wirusową, wielkość miesięcznego transferu, liczbę dostępnych kont pocztowych i samodzielny automatyczny backup.